Od 20 lat tworzymy niezawodne narzędzia

Marka PROLINE obchodzi jubileusz

2017-06-01

 

Gdy w drugiej połowie lat 90. ubiegłego wieku wyposażeniem typowego fachowca było kilka rodzajów podrdzewiałych kluczy, kombinerek, młotków i wkrętaków, nikt nie śmiał nawet marzyć, że w ciągu dwudziestu lat może się to tak diametralnie zmienić.

Dziś obserwując pracę montażystów, instalatorów, czy też całych ekip wykonawczych zwrócimy na pewno uwagę, że przez ich ręce przechodzi wiele, różnych narzędzi idealnie dostosowanych do specyfiki wykonywanych robót.

Ważny jubileusz

Równo dwadzieścia lat temu, właściciele warszawskiej firmy Profix zdecydowali się na odważny w tamtych czasach krok. Postanowili oznaczać narzędzia wprowadzane do sprzedaży marką PROLINE. Nadając im imię zawarli pewnego rodzaju umowę z finalnymi użytkownikami – w zamian za nieco wyższą od produktów „bez nazwy” cenę gwarantowali wysoką jakość. Podjęli wyzwanie. Dla sprecyzowania trzeba zaznaczyć, że decydując się na podpisywanie swoich produktów marką trzeba mieć stuprocentową pewność, że ich jakość i trwałość jest na naprawdę wysokim poziomie. Na samym początku – wówczas kiedy rozpoczyna się współpracę z zakładem produkcyjnym ryzyko jest duże. W tym konkretnym przypadku podjęte decyzje okazały się trafne. Wkrętaki Proline, które trafiły w 1997 roku do rąk polskich fachowców miały innowacyjną jak na tamte czasy dwukompozytową rękojeść i groty wykonane z stali chromowo-wanadowo-molibdenowej. Wygrywały z produktami sprzedawanymi przez konkurencję – z jednej strony znakomitą jakością (w porównaniu z produktami „no name”), z drugiej zaś umiarkowaną ceną (w porównaniu z narzędziami znanych zachodnich marek).  Profix wykorzystał sukces pierwszej grupy asortymentowej PROLINE. Rozpoczął proces jej wzbogacania. W ciągu 20 lat obecności w sprzedaży poszerzył ofertę do rekordowej wśród polskich producentów liczby około 5000 pozycji. To narzędzia ręczne i akcesoria, które wykorzystuje się w pracach budowlanych, instalacyjnych, montażowych i dekoracyjnych. Korzystają z nich także mechanicy, hydraulicy, dekarze, ślusarze i wiele, wiele innych grup zawodowych.

Bardzo miłym zbiegiem okoliczności jest to, że właśnie w jubileuszowym roku obecności na rynku marka Proline została wyróżniona srebrnym laurem konsumenta. Oznacza to, że zdaniem respondentów biorących udział w sondażach realizowanych w ramach ogólnopolskiego projektu konsumenckiego - narzędzia Proline są najlepiej postrzeganą i docenianą polską marką narzędzi ręcznych. Ustępują jedynie produktom światowego potentata, firmy której początki sięgają pierwszej połowy XIX wieku. To ogromny sukces.

Oprócz stworzenia rozpoznawalnej marki narzędzi ręcznych – Profix poszedł o krok dalej. Zbudował liczną sieć profesjonalnych punktów sprzedaży działających pod szyldem „Sklep Patronacki PROLINE. W tych placówkach oprócz zrobienia zakupów można uzyskać fachowe poradnictwo narzędziowe.

 

Wspólne świętowanie

Właściciele sklepów dystrybuujących produkty Proline to najliczniejsza grupa gości tegorocznego Dnia Otwartego Profix, który odbył się 12 maja w Centrum Kongresowym w Ossie pod Rawą Mazowiecką. Impreza zgromadziła blisko 500 osób. Część z nich jest klientami warszawskiej firmy od ponad 20 lat. Dzięki ich zaangażowaniu marka PROLINE z sukcesem znalazła miejsce na polskim rynku. Za wkład w rozwój marki zgromadzonym oficjalnie podziękował Mirosław Cichecki – wiceprezes zarządu Profix. W czasie swojego wystąpienia zapowiedział także dalsze wzbogacanie oferty PROLINE o produkty specjalistyczne.

 

Po narzędzia do sklepu

Od 2014 roku Profix stara się mocniej zaistnieć ze swoimi markami PROLINE, LAHTI PRO, TRYTON w świadomości zakupowej właścicieli warsztatów samochodowych. Firma zdaje sobie sprawę z tego, że obecnie spora część serwisów kupuje narzędzia bezpośrednio od firm dostarczających części zamienne. Profix stara się przekonać tę grupę zawodową do sprawdzenia, nawiązania współpracy z lokalnymi Sklepami Patronackimi PROLINE. Wskazuje przy tym, że może być ona znakomitą alternatywą w przypadku kiedy dane narzędzie potrzebne jest natychmiast.  - Sklepy, w których można kupić narzędzia PROLINE - to bardzo dobrze zaopatrzone placówki handlowe. Jednak najważniejsze jest to, że ich oferta może być niemalże z dnia na dzień dostosowana do potrzeb lokalnych odbiorców. Nasi dystrybutorzy w pewnym sensie korzystają bowiem z naszej bazy logistycznej i są w stanie sprowadzić każdy z produktów z oferty w ciągu 24 godzin - mówi Marcin Mańkowski - koordynator sieci Sklepów Patronackich Proline

Z myślą o mechanikach samochodowych w czasie Dnia Otwartego Profix swoją wydawniczą premierę miał "Katalog Nowoczesny Warsztat 2017". Na jego łamach zostały zaprezentowane i opisane wszystkie narzędzia PROLINE do naprawy i diagnostyki pojazdów. Publikację można pobrać lub przeglądać on-line na naszej stronie.

Wstecz Dalej
JAKOŚĆ I PRECYZJA
JAKOŚĆ I PRECYZJA
Dobrze mieć komplet niezbędnych narzędzi, ale jeśli chcesz aby posłużyły one długie lata postaw na jakość PROLINE.
SZEROKI ASORTYMENT
SZEROKI ASORTYMENT
Wybierając markę PROLINE, masz pewność, że znajdziesz produkt, którego potrzebujesz.
NOWOŚCI PROLINE WSZYSTKIE NOWOŚCI W JEDNYM MIEJSCU
Systematycznie rozszerzamy i wzbogacamy asortyment. Każdego roku w swoją rynkową premierę mają kolejne narzędzia oznaczone marką PROLINE. Nasza oferta jest dzięki temu ciekawsza i lepiej dopasowana do potrzeb kolejnych grup zawodowych.
Za pomocą narzędzi PROLINE można z sukcesem wykonywać kolejne prace montażowe, remontowe i naprawcze. Nasze nowości je ułatwiają i czynią prace wydajniejszą i bardziej wygodną.
CENTRUM DYSTRYBUCYJNO-HANDLOWE PROFIX łomna las
ul. dobra 3
05-152 czosnów
tel. +48 22 78-59-600
fax +48 22 78-59-610
e-mail: profixtools@profix.com.pl
PODĄŻAJ ZA PROLINE